Alfie music from the motion picture

OLD HABITS DIE HARD; BLIND LEADING THE BLIND; NEW YORK HUSTLE; LET’S MAKE IT UP; WICKED TIME; LONELY WITHOUT YOU; DARKNESS OF YOUR LOVE; JACK THE LAD; OH NIKKI; BLIND LEADING THE BLIND; STANDING IN THE RAIN; COUNTING THE DAYS; OLD HABITS REPRISE; ALFIE

Muzycy: Mick Jagger – śpiew, gitary, Dave Stewart – gitary, gitara prowadząca, Chris Sharrock – perkusja, Yolanda Charles – bas, Ally McErlaine – gitara slide, ponadto Joss Stone – śpiew, Jeff Bova – organy Hammonda, Mike Rowe – instr. klawiszowe. Produkcja: Dave Stewart / Mick Jagger. Wydawca / Dystrybucja: EMI / Pomaton.

Oto dwaj weterani show businessu popełnili razem soundtrack do filmu z Jude Law w roli głównej. Już po przesłuchaniu pierwszych utworów od razu wpadają w ucho: lekkość, styl utworów i oczywiście świetna produkcja, dla której zawsze warto sięgnąć po płyty któregoś z tychże artystów. Utwory nie są może szczególnie zaanagażowane, ba czasem nawet z lekka trącą banałem, ale słucha się ich przyjemnie i ze względu na ciepły klimat – z radością do nich wraca. Mnie spodobały się szczególnie piosenki Old habits… i ballada Let’s make it up w wykonaniu Jaggera po trosze „stonesowskie” (a jakże!) w charakterze oraz nowocześnie zrealizowana Wicked time z rapowanymi zwrotkami (Nadirah „Nadz” Seid) i pięknie zaśpiewanym refrenem przez Joss Stone, która popisuje się też przejmującymi, soulowymi wokalizami w finałowym Alfie. Album został zagrany i zrealizowany zawodowo i choćby dlatego warto po niego sięgnąć. To nic, że jest kompozycje są trochę „old fashioned” – klasa muzyków i producenta nie powodują, że słuchamy czegoś zardzewiałego, raczej produktu odpowiednio „spatynowanego” na miarę dojrzałego odbiorcy o dobrym guście.

Piotr Nowicki