Prywatne życie Briana Maya, gitarzysty Queen

Prywatne życie Briana Maya, gitarzysty Queen

6 stycznia 2023 0 przez GitaraElektryczna.pl

Gitarzysta Queen, Brian May, znany jest ze swoich osiągnięc muzycznych oraz astrofizycznych. A jak wygląda jego życie prywatne?

Od 1976 do 1988 roku Brian May był żonaty z Christine Mullen. Mają trójkę dzieci: Jamesa (ur. 15 czerwca 1978), Louisę (ur. 22 maja 1981) i Emily Ruth (ur. 18 lutego 1987). W 1988 roku rozstali się. May poznał aktorkę Anitę Dobson w 1986 roku. To ona zainspirowała go do napisania przeboju „I Want It All” z 1989 roku. Wzięli ślub 18 listopada 2000 roku.

W wywiadach Brian May powiedział, że przeżywał depresję w latach 80. i 90., do tego stopnia, że rozważał samobójstwo, z powodu swojego trudnego pierwszego małżeństwa, swojego postrzegania siebie jako nieudacznika jako męża i ojca, śmierci swojego ojca Harolda oraz choroby i śmierci Freddiego Mercury’ego.

Według The Sunday Times Rich List z 2019 roku majątek Maya jest wart 160 milionów funtów. Ma domy w Londynie i Windlesham w hrabstwie Surrey. Ojciec Maya, Harold, był długoletnim palaczem papierosów. W wyniku tego May nie lubi palenia, do tego stopnia, że już przed wprowadzeniem przez wiele krajów zakazu palenia zabraniał palenia wewnątrz podczas swoich koncertów. Jest aktywnym obrońcą praw zwierząt i w wrześniu 2012 roku został mianowany wiceprezesem fundacji na rzecz ochrony zwierząt, RSPCA. Odkąd wziął udział w wyzwaniu Veganuary w 2020 roku jest weganinem i twierdzi, że mięso jest odpowiedzialne za pandemię COVID-19. May opisuje siebie jako agnostyka.

Brian May jest długoletnim zwolennikiem lasów jako miejsca schronienia i „korytarzy” dla dzikiej przyrody – zarówno w hrabstwie Surrey, gdzie ma dom, jak i gdzie indziej. W 2012 roku kupił ziemię zagrożoną budową w Bere Regis w hrabstwie Dorset i w 2013 roku, z entuzjastycznym poparciem miejscowych mieszkańców, rozpoczął projekt tworzenia terenu leśnego, teraz nazywanego May’s Wood („Brian May Wood”). Las składa się z 157 akrów (64 ha), które kiedyś były pod orką, zasadzonym przez zespół współpracowników May’a 100 000 drzew.

Wywiad: Tomasz Jaśkiewicz – gitara elektryczna cz.1

Wywiad: Tomasz Jaśkiewicz – gitara elektryczna cz. 2

May doświadczył małego ataku serca w maju 2020 roku. Wymagało to wszczepienia trzech stentów do trzech zablokowanych tętnic. May powiedział, że był „bardzo bliski śmierci”.

W grudniu 2021 roku May ogłosił, że miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Porównał swoją chorobę do „najgorszego przeziębienia, jakie mogłeś sobie wyobrazić” i apelował do ludzi, aby się szczepili, twierdząc, że nie sądzi, żeby doszedł do siebie tak dobrze, gdyby nie otrzymał pełnej szczepionki i boostera.

Brian May otrzymał tytuł szlachecki może używać tytułu 'Sir’ od 30 grudnia 2022 roku.