Robben Ford wydaje nowy solowy album „Pure”

Robben Ford wydaje nowy solowy album „Pure”

22 maja 2021 0 przez GitaraElektryczna.pl

„Pure” to nowy album studyjny i solowy gitarzysty Robbena Forda – pierwszy instrumentalny od czasu wydania „Tiger Walk” w 1997 roku. Na płycie „Pure”  pojawiają się znakomici goście m.in. Nate Smith, Toss Panos i Shannon Forest.

 

Album Robbena Forda „Pure” ukaże się na rynku 27 sierpnia. Płytę promuje utwór „White Rock Beer…8 cents” (kompozycja – Robben Ford, bębny – Patrick Ford, bas – Dave Row, saksofon – Jeff Coffin, Bill Evans).

Oto, co Robben Ford mówi o swoim projekcie: „Pure” nie przypomina żadnego nagrania, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Zawsze byłem tradycjonalistą w sposobie, w jaki pracowałem w studiu: weź świetny zespół do wspaniałego studia ze świetnym inżynierem, nagrywaj piosenki przez trzy do pięciu dni, rób poprawki, a potem miksuj i masteruj. W ten sam sposób zacząłem „Pure”, ale finalnie mój inżynier i koproducent, Casey Wasner, okazał się nieoceniony w tworzeniu całości, a większość muzyki, którą usłyszysz w tym nagraniu, została stworzona przez naszą dwójkę pracującą razem w jego studiu, Purple House. Pracując w ten sposób, czułem, że „Pure” jest najpełniejszą reprezentacją mojej osobistej wizji muzycznej.

Robben Lee Ford (urodzony 16 grudnia 1951) to amerykański gitarzysta bluesowy, jazzowy i rockowy. Był członkiem L.A. Express i Yellowjackets, współpracował z Milesem Davisem, Joni Mitchellem, George’em Harrisonem, Larrym Carltonem, Rickiem Springfieldem, Little Feat i Kiss. Został uznany za jednego z „100 największych gitarzystów XX wieku” przez magazyn Musician.

Robben Ford "Pure"

Robben Ford „Pure”

Lista utworów:

1. Pure (Prelude)
2. White Rock Beer…8 cents
3. Balafon
4. Milam Palmo
5. Go
6. Blues For Lonnie Johnson
7. A Dragon’s Tail
8. Pure
9. If You Want Me To