Washburn Ian Signature Series

Washburn Ian Signature Series

20 maja 2015 0 przez GitaraElektryczna.pl

Thrash metal we współczesnym wydaniu nie istniałby, gdyby nie szalony gitarzysta z zespołu Anthrax, mający niebagatelny wpływ na oblicze całej muzyki metalowej na świecie. Dla młodych adeptów muzycznej „metalurgii” ważną sprawą jest to, na czym grają ich mistrzowie, w związku z czym anonsujemy niniejszym nową serię wioseł w/w gentelmana.

Scott Ian, bo o nim oczywiście mowa, doczekał się dwóch modeli gitar Washburna, sygnowanych Jego nazwiskiem. Obydwie sa wynikiem wielu miesięcy żmudnych prób i testów, lecz efekt jest doskonały. Jeszcze nigdy nie zbliżono się tak do brzmienia Iana, który sam przyznał: „These guitars are exactly what I’ve been looking for”. Czy to tylko robienie sobie i firmie Washburn publicity? Niedługo każdy zainteresowany będzie mógł sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Pierwsza z gitar to IAN STANDARD. Posiada ona m.in. klonową szyjkę, palisandrową podstrunnicę, pickupy Seymour Duncan Distortion, mostek Tone Pros, klucze Grover i 22 progi „jumbo”. Oczywiście znalazł w niej również zastosowanie system strojenia Buzza Feitena, przy konstrukcji string-thru body.

Drugi instrument zwie się IAN PRO i jak twierdzą producenci zrywa dachy swoim podmuchem. Jest to bardziej egzotyczna i „gorąca” gitara. Wyposażono ją w pickup SD El Diablo umocowany przy mostku, mahoniowy korpus i szyjkę, podstrunnicę ebony. Reszta tak jak w modelu STANDARD.

https://www.facebook.com/washburnguitars

http://topguitar.pl/tag/washburn/