Ibanez – gitary elektryczne ARZ

Ibanez – gitary elektryczne ARZ

10 kwietnia 2021 0 przez GitaraElektryczna.pl

Rodzina gitar elektrycznych Artist powiększyła się o linię ARZ obejmującą trzy modele o wklejanej szyjce, 24 progach i podstrunnicy równej 25 cali.

 

Pierwszy z instrumentów – ARZ800 charakteryzuje się mahoniowym korpusem z płytą wierzchnią wykonaną z klonu wzorzystego. Trzyczęściowa szyjka jest zrobiona z mahoniu i klonu, natomiast podstrunnica jest palisandrowa. Gitarę wyposażono w dwa humbuckery EMG (81, 60) oraz stały mostek Tight Tune ze strunociągiem sztabkowym. ARZ800 dostępny będzie w trzech wersjach wykończenia.

Pozostałe instrumenty mają korpus i szyjkę z mahoniu oraz podstrunnicę z palisandru. Pierwszy z nich – ARZ400 wyposażono w dwa humbuckery EMG (H4, H4A) oraz mostek Gibraltar III. Gitara będzie oferowana w kolorze czarnym i białym. W ostatnim z modeli – siedmiostrunowym ARZ307 (dostępny tylko w kolorze czarnym) zamontowano z kolei dwa pasywne humbuckery Axis Seven 3 (AH37) oraz stały mostek Full Tune III-7. Wszystkie trzy instrumenty są wyposażone w 3-częściowy przełącznik oraz pokrętła VOLUME i TONE.