Nowe gitary ESP/LTD Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta

Nowe gitary ESP/LTD Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta

5 maja 2021 0 przez GitaraElektryczna.pl

10 lat temu firma ESP zaprezentowała nowe instrumenty sygnowane przez muzyków grupy Metallica – Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta. To nie był początek współpracy ESP z gitarzystami Metalliki, ale te dosyć znaczące instrumenty, cieszą się popularnością do dzisiaj.

Modele ESP Snakebyte i LTD Snakebyte powstałe we współpracy z Hetfieldem charakteryzują się mahoniowym korpusem, wklejaną mahoniową szyjką oraz hebanową podstrunnicą z 22 progami XJ. Gitary wyposażono w dwa aktywne humbuckery EMG (81, 60), 3-pozycyjny przełącznik, pokrętła VOLUME i TONE oraz mostek tune-o-matic ze strunociągiem sztabkowym (Tonepros). Zarówno wersja ESP jak i LTD dostępna będzie w dwóch odmianach kolorystycznych – czarnej i białej.

Dwa nowe limitowane instrumenty sygnowane przez Hammetta to ESP KH-2 SE (100 egz.) i LTD KH-SE (300 egz.) wyróżniające się wykończeniem Metallic Greenburst. Pierwsza z gitar charakteryzuje się konstrukcją neck-thru z olchowym korpusem, klonową szyjką i palisandrową podstrunnicą z 24 progami XJ (progi od 17 do 24 żłobione). Instrument został wyposażony w dwa aktywne humbuckery EMG (81, 60) z niezależną regulacją głośności, 3-pozycyjny przełącznik, potencjometr TONE, klucze Gotoh oraz mostek tremolo Floyd Rose Original.

Z kolei model LTD KH-SE to konstrukcja typu bolt-on z lipowym korpusem, klonową szyjką i podstrunnicą z palisandru (24 progi XJ). Gitarę wyposażono w dwa humbuckery ESP LH-301, 3-pozycyjny przełącznik, 2 pokrętła VOLUME i jeden TONE oraz mostek tremolo Floyd Rose Special.