Sygnatury LTD

Sygnatury LTD

7 maja 2021 0 przez GitaraElektryczna.pl

Jak ten czas leci. To już 10 lat jak do grona muzyków mogących pochwalić się modelem sygnowanym firmy ESP Guitars dołączyli muzycy grupy Devildriver – Mike Spreitzer  z modelem LTD MS-1 i Jeff Kendrick z LTD JK-1

 

Oba instrumenty o konstrukcji neck-thru charakteryzująca się mahoniowym korpusem (w JK-1 płyta wierzchnia z klonu wzorzystego) i hebanową podstrunnicą. Szyjka w modelu MS-1 jest mahoniowa, a w JK-1 – hebanowa. Gitary wyposażono w dwa aktywne humbuckery EMG 81, 3-pozycyjny przełącznik, pokrętła TONE i VOLUME oraz mostek TonePros tune-o-matic ze strunami przeciąganymi przez korpus. W ofercie firmy pojawiły się także dwa nowe instrumenty sygnowane przez Maxa Cavalerę – ESP MAX CAVALERA EX (wykończenie Urban Camo) oraz LTD MAX-200 (Snow White).

Pierwsza z gitar charakteryzuje się mahoniowym korpusem, wklejaną klonową szyjką oraz palisandrową podstrunnicą. Wyposażono ją w jeden humbucker Seymour Duncan Distortion, regulację głośności, klucze Gotoh oraz mostek TonePros tune-o-matic ze strunociągiem sztabkowym.
Drugi model (LTD MAX-200) to konstrukcja bolt-on z lipowym korpusem, klonową szyjką i podstrunnicą z palisandru. W instrumencie zamontowano dwa humbuckery ESP LH-150, 3-pozycyjny przełącznik, pokrętła VOLUME i TONE oraz mostek tune-o-matic ze strunociągiem sztabkowym.

ESP LTD MS-1