Nowy procesor – Line 6 HX Effects

Nowy procesor – Line 6 HX Effects

19 maja 2018 0 przez GitaraElektryczna.pl

Po obu stronach gałek znajdują się po trzy przyciski. Na lewo mamy: save do zapisywania ustawień, menu do wejścia w opcje zaawansowanych ustawień oraz home ratujący nas z opresji, gdy zgubimy się podczas eksploracji coraz to nowych parametrów. Po prawej przyciski: action otwierający możliwości kopiowania i wklejania efektów, edycji nazw i kolorów wyświetlaczy oraz strzałki do poruszania się pomiędzy parametrami, gdy dana kostka ma ich więcej niż trzy.

Panel tylny to – jak w większości efektów tego typu – miejsce montażu gniazd. Pierwsze z lewej to dwa gniazda pedałów ekspresji. Automatycznie exp 1 odpowiada za efekty wah/pitch i whammy, a exp 2 kontroluje volume. Dodatkową funkcją tych gniazd jest możliwość przełączania kanałów we wzmacniaczach.

Informacje o Line 6: https://pl.wikipedia.org/wiki/Line_6

W dalszej kolejności znajdujemy dwie stereofoniczne pętle efektów, po dwa wejścia i wyjścia, oraz gniazda MIDI. W arsenale HX Effects nie mogło zabraknąć portu USB. Dzięki niemu mamy możliwość edytowania ustawień, aktualizowania oprogramowania oraz komunikacji z innymi urządzeniami.

Prawą stronę tylnego panelu zamykają: gniazdo znajdującego się w zestawie zasilacza oraz przycisk włącznika.

Cały test dostępny na stronie  http://topguitar.pl/testy/line-6-hx-effects-test/