Seymour Duncan SFX-02 Tweak Fuzz

Seymour Duncan SFX-02 Tweak Fuzz

20 maja 2015 0 przez GitaraElektryczna.pl

Po sukcesie SFX-01, stworzonego specjalnie dla wzbogacenia brzmienia gitar z przystawkami Seymour Duncan, firma wypuściła na rynek drugi „foot effect pedal” ochrzczony nazwą SFX-02. Efekt ten, to zestaw sześciu najbardziej charakterystycznych brzmień typu „fuzz”. Twórcy urządzenia wyszli od klasycznych tonów gitar, którymi mogliśmy się delektować w latach 60. Takie też jest bazowe, podstawowe brzmienie tego efektu. Najważniejszy przełącznik to TWEAK, który można ustawić w sześciu pozycjach dających sześć różnych wariantów (presetów) przesteru. Na tym jednak nie koniec jego możliwości. Posiada on również potencjometr GAIN, umożliwiający regulację poziomu sygnału wchodzącego do urządzenia oraz pokrętło VOLUME. Gdy urządzenie jest wyłączone, sygnał z gitary przechodzi przez efekt bez żadnych zniekształceń.

Warto dodać, że pierwotną koncepcję Tweak Fuzza wykoncypował i stworzył – wraz ze swym ojcem Alexem – gitarzysta Blues Saraceno. Zanim firma znana dotychczas prawie wyłącznie z produkcji przystawek zainteresowała się tym cackiem i zajęła się jego produkcją, SFX-02 był już kultowym efektem w Kalifornii, sprzedawanym miejscowym gitarzystom i realizatorom za kilkaset dolarów od sztuki. Nazywał się wówczas Afro Fuzz i był obiektem pożądania wielu muzyków z USA.

Niezawodny, zamknięty w ładnej żółtej metalowej puszce jest obecnie mocnym punktem w rozszerzającej się ofercie firmy Seymour Duncan.

http://www.seymourduncan.com/